Gerelateerde artikels
Ontbijt overslaan verhoogt kans op diabetes type 2

nieuws
Wie zijn ontbijt overslaat, loopt een verhoogd risico op diabetes type. Dat blijkt uit een onderzoek in Duitsland gepubliceerd in The Journal of Nutrition.
De onderzoekers analyseerden gegevens van bijna honderdduizend mensen. De kans op diabetes type 2 lag 33 procent hoger als iemand zijn ontbijt overslaat. Het risico stijgt hoe meer men het ontbijt overslaat. Door vier keer per week niet te ontbijten heeft iemand zelfs 50 procent meer kans op diabetes type 2.
De onderzoekers vermoeden dat mensen die het ontbijt overslaan sneller zin hebben in (ongezond) snacks. Bovendien lijkt het erop dat mensen met overgewicht hun ontbijt vaker overslaan omdat ze hopen hun dagelijkse inname van calorieën zo te verlagen. Bij mensen zonder overgewicht is de kans op diabetes type 2 22 procent groter als ze het ontbijt negeren.